BiegiBieg, który goni nadzieję: Wings for Life World Run 2025 w Poznaniu z rekordową frekwencją i polskimi triumfami

Bieg, który goni nadzieję: Wings for Life World Run 2025 w Poznaniu z rekordową frekwencją i polskimi triumfami

W niedzielę, 4 maja 2025 roku, Poznań po raz kolejny stał się areną jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń biegowych na świecie – Wings for Life World Run. Tegoroczna edycja przyciągnęła rekordową liczbę uczestników, a polscy biegacze znów pokazali swoją klasę, triumfując zarówno na trasie lokalnej, jak i w globalnym rankingu.

Wings for Life World Run 2025
Wings for Life World Run 2025
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
  • Wings for Life World Run 2025
[1/9] Wings for Life World Run 2025Źródło zdjęć: © Licencjodawca

Polacy na podium: Nożyński i Młynarczyk bezkonkurencyjni

Wśród mężczyzn bezapelacyjnie zwyciężył Dariusz Nożyński, który pokonał imponujący dystans 68,39 km. To już jego czwarte zwycięstwo z rzędu w poznańskiej edycji Wings for Life World Run. W kategorii kobiet triumfowała Martyna Młynarczyk, która przebiegła 53,5 km, wyprzedzając rywalki i zdobywając pierwsze miejsce w Poznaniu oraz wysoką pozycję w globalnym rankingu.

Szczególne uznanie należy się również Patrycji Talar, która po raz czwarty z rzędu wygrała w swojej kategorii, potwierdzając swoją dominację wśród kobiet na wózkach inwalidzkich.

Trasa pełna wyzwań i emocji

Bieg rozpoczął się o godzinie 13:00 z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Trasa wiodła przez ulice Grunwaldzką, Roosevelta, Most Dworcowy, Królowej Jadwigi, rondo Rataje, rondo Starołęka, Hetmańską, Grochowską, ponownie Grunwaldzką, a następnie przez Skórzewo i Lusowo. Uczestnicy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale także z wyjątkową formułą biegu – pół godziny po starcie na trasę wyruszył samochód pościgowy, który stopniowo przyspieszał, eliminując kolejnych biegaczy.

Globalna inicjatywa z lokalnym sercem

Wings for Life World Run to nie tylko sportowe wyzwanie, ale przede wszystkim akcja charytatywna. Całkowity dochód z wpisowego przeznaczony jest na badania nad leczeniem urazów rdzenia kręgowego. W tym roku w biegu wzięło udział ponad 300 tysięcy osób na całym świecie, z czego 8 tysięcy wystartowało w Poznaniu. Dzięki ich zaangażowaniu udało się zebrać znaczące środki na wsparcie osób zmagających się z paraliżem.

Organizacja na medal

Organizatorzy zadbali o każdy detal wydarzenia. Na terenie miasteczka biegowego uczestnicy mogli skorzystać z licznych atrakcji, w tym spotkań z ambasadorami biegu, strefy relaksu oraz punktów gastronomicznych. Transmisja na żywo umożliwiła śledzenie rywalizacji na całym świecie, a za kierownicą samochodu pościgowego w Poznaniu zasiadł nie kto inny, jak Adam Małysz.

Wybrane dla Ciebie