Sportowy Fyrtel nie tylko dla seniorów, choć to oni są… najaktywniejsi
Na kilkunastu poznańskich osiedlach zapanowała euforia ruchu, dzięki realizacji projektu “Nasz sportowy fyrtel – sportowe zajęcia dla wszystkich”. Zainicjowane z funduszy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO) bezpłatne treningi, pod przewodnictwem doświadczonych instruktorów, cieszą się ogromną popularnością, szczególnie wśród seniorów.
Zajęcia sportowe w Zielonym Dębcu, Wildzie i Świerczewie przyciągają coraz większą liczbę aktywnych seniorów. We wtorek, w towarzystwie trenera, udali się na wspólny spacer Nordic walking w lasku Dębińskim. Spotkanie z mieszkańcami nie ominął Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.
Ruch to zdrowie, szczególnie w wieku senioralnym, bo aktywność fizyczna nie tylko wzmacnia serce, pozwala obniżyć cholesterol czy normalizuje ciśnienie, ale także poprawia ogólne samopoczucie i pozwala cieszyć się życiem przez długi czas – mówi Jędrzej Solarski. – Cieszę się, że takie projekty jak “Nasz sportowy fyrtel” są tak popularne wśród poznańskich seniorów. Tych, którzy jeszcze nie skorzystali z bogatej oferty zajęć gorąco zachęcam do udziału.
Oferta zajęć jest różnorodna i kierowana do wszystkich grup wiekowych, choć najczęściej korzystają z niej najstarsi mieszkańcy.
Zajęcia na siłowniach zewnętrznych, gimnastyka w “Otwartych Strefach Rekreacji”, pilates, zajęcia kształtujące sylwetkę, zumba, body shape, treningi biegowe, a nawet możliwość korzystania z basenów czy ścianek wspinaczkowych – to tylko niektóre z propozycji, które czekają na poznańskich entuzjastów ruchu.
Więcej informacji o projekcie “Nasz sportowy fyrtel” jest dostępne na stronie internetowej projektu oraz na Facebooku.
Początki projektu sięgają 2019 roku, kiedy to rozpoczął swoją działalność na terenie Starołęki-Minikowa-Marlewa, Głuszyny, Krzesin-Pokrzywna-Garaszewa, Szczepankowa-Spławia i Krzesinek. Jego realizację umożliwiły głosy poznańskich mieszkańców oddane w ramach PBO. Dziś z oferty skorzystać mogą mieszkańcy 8 z 13 rejonów PBO.
Organizatorem projektu jest Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu. Środki na jego realizację pochodzą ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania, z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.